motto
Zpět

VÍTE O PŘÍRODNÍCH MATRACÍCH???

Přidal: Přidáno: 2. 3. 2015 12:32:08

02 Březen 2015

Některé přírodní matrace se pokládají na pevnou dřevěnou základnu. Vzhledem ke vzdušnosti materiálů nepotřebují lamelový rošt. Čtěte více...

VÍTE O PŘÍRODNÍCH MATRACÍCH???

Systém přírodních matrací

Firmy, které se specializují na výrobu matrací výhradně z přírodních materiálů, mají většinou letitou tradici a při výrobě stále uplatňují určitý podíl ruční práce. Vyvinuly koncept celé postele, která je i esteticky postavena nikoli na zdobném dřevěném rámu, ale na viditelnosti matrací a zpracování jejich potahů. Jedna její varianta sestává ze dvou matrací, druhá (často nazývaná kontinentální) ze tří matrací. Všechny matrace vznikají kladením vrstev plstě z ovčí vlny, bavlny a koňských žíní na sebe, přičemž základ spodní a často i střední matrace tvoří pružiny či taštičky. Dolní a střední matrace bývají vysoké cca 20–30 cm, svrchní je nejtenčí – cca 8 cm. Nemusíte však kupovat celou postel, matrace se prodávají i jako jednotlivé kusy (v typu střední matrace). Vyrábějí se většinou ve třech tuhostech – měkká, střední a tvrdá. Velikost i způsob zpracování si můžete zvolit. Přírodní matrace se pokládají na pevnou dřevěnou základnu. Vzhledem ke vzdušnosti materiálů nepotřebují lamelový rošt, mezery mezi lamelami by naopak mohly způsobit deformaci pružin. Vyrábějí se však i typy pro polohovatelné postele.

 

Přírodní materiály

Výhodou přírodních materiálů je přirozená vzdušnost, pružnost, schopnost termoregulace a absorpce vlhkosti.
Koňské žíně: Jsou duté, vlhkost jimi proniká a odchází tak rychle, že je po navlhčení stačí otřepat, a jsou okamžitě suché. Vynikají tedy účinnou ventilační schopností, kterou u matrací potřebujeme, protože se ve spánku potíme. Kromě vzdušnosti a absorpční schopnosti vynikají koňské žíně také velkou pružností. Dlouhé žíně z koňských ohonů se upravují do tvaru pružin a rozprostírají po celé ploše matrace.
Vlna: Svou schopností hřát i chladit reguluje teplotu matrace a způsobuje, že vždy spíte při optimální teplotě. Vlna odvádí vlhkost, a tak spolupůsobí při správném dýchání matrace. Kromě toho také snižuje statickou elektřinu. V podobě deky tvoří vrstvy v přírodních matracích.
Bavlna: Má schopnost větrat, a tím odvádět vlhkost. Na matraci tak pocítíte stejný efekt jako v létě v bavlněném oděvu. Proto je bavlna používána také na potahy přírodních matrací.
Len: Je pevný, pružný, odolný, schopný absorbovat vlhkost a zároveň minimalizuje vznik statické elektřiny.

 

Bavlník

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info